Polski Biznes

Fabryka Kotłów RAFAKO S.A.

47-400 Racibórz ul. Łąkowa 33

tel.: (32) 410 10 00,

fax: (32) 415 34 27


rok założenia firmy: 1949

PLEN
Usługa - informacje
Nazwa usługi:

Podgrzewacze powietrza kołów energetycznych - modernizacja

Nazwa rozszerzona:

Podgrzewacze powietrza kołów energetycznych - modernizacja

Ceny Detal:

Cena netto: info. tel.

Ceny Hurt:

Cena netto: info. tel.

Marka:
Rafako S.A
Opis usługi:
Podgrzewacze powietrza. W zakresie produkcji i modernizacji podgrzewaczy powietrza RAFAKO S.A. współpracuje z wiodącym producentem obrotowych wymienników ciepła: -ABB (wcześniej Svenska Rotor Maskiner AB - Stockholm Szwecja). Kilkunastoletnie obrotowe podgrzewacze powietrza w standardowym wykonaniu charakteryzują się na ogół dużymi przeciekami powietrza do spalin, co pogarsza warunki pracy wentylatorów powietrza i spalin. RAFAKO S.A. proponuje całą gamę nowoczesnych i sprawdzonych uszczelnień. Ogólnie systemy te można podzielić na:

- bierne - stała szczelina utrzymywana jest na wskutek kontaktu elementów uszczelnień i wirnika ("śledzenie" odkształceń), - aktywne - w 1997 r RAFAKO S.A. wdrożyło nowoczesny system automatycznej regulacji uszczelnień obrotowych podgrzewaczy powietrza. Układ wyposażony jest w zbliżeniowe czujniki indukcyjne zamontowane na elementach uszczelnień promieniowych. Po przetworzeniu przez mikroprogramowalny sterownik, sygnał z czujników przekazywany jest do elektrycznych lub hydraulicznych serwomechanizmów utrzymujących stałą szczelinę w uszczelnieniu niezależnie od odkształceń temperaturowych wirnika.
System jest całkowicie bezobsługowy i odporny na zakłócenia zewnętrzne.
Obrotowe podgrzewacze powietrza typu LUVO wyposażone w aktywny system uszczelnień uruchomione zostały na kotłach: OOG-320 w Petrochemii Płock oraz OP-230 EC Siekierki.

Remont lub wymiana napędu.

Stosowane napędy:
mechaniczno elektryczne (ze sprzęgłem rozruchowym lub bez sprzęgła i z amortyzatorem)

Wymiana koszy grzewczych.

RAFAKO S.A. oferuje nowe rozwiązania elementów grzejnych poprawiających wymianę ciepła. Zasadniczym kryterium przy wyborze rodzaju elementów grzejnych jest efektywność wymiany ciepła i skłonność paliw do ich zanieczyszczania oraz możliwość stosowania skutecznych instalacji zdmuchiwania popiołu. W trakcie projektowania brane są pod uwagę wszystkie informacje dotyczące zapylenia spalin, oporu przepływu elementów grzejnych, efektywności wymiany ciepła, zasiarczenia spalin oraz szeregu innych czynników mających wpływ na pracę LUVO.